A kdo tedy vlastně stojí za vznikem celého projektu systému čištění, dezinfekce
dekontaminace řady F, kdo to vlastně vymyslel a proč?


Většinu času, tedy toho propagačního, věnuji právě samotným výrobkům, což je zcela logické a pro mnohé zajímavé, hlavně pokud propagace obsahuje tolik atraktivní zákulisí hasičských stanic, nebo požáry a rozmanité druhy zásahů.
Neméně zajímavé je ovšem i zákulisí „chemičky“ (já vím, že tohle označení nemají rádi), možná v mnoha ohledech mnohem zajímavější. Takže mi dovolte něco málo o lidech, kteří mají na svědomí chemii pro hasiče z firmy MPD Plus, s.r.o.
Tento tým lidí, se kterými velmi úzce spolupracuji posledních pár let je skrz na skrz profesionální, což se v našich končinách moc často nevidí. Jednou ze zajímavostí této firmy je to, že jde o čistě českou výrobu s českými majiteli, a přitom firma patří mezi nejvíce vyhledávané špičky ve svém oboru v celosvětovém rozměru. Společnost MPD Plus je také velmi významným kontraktorem několika zahraničních firem (např. Procter & Gamble).

Jako tzv. stvořitele celého „Vysoce specializovaného systému čištění, dezinfekce, dekontaminace a údržby zásahových oděvů, výstroje a výzbroje hasiče“ musím označit mistra, jehož skromnost Vám bere dech.
Pan Jiří Kepl má ve své pracovní náplni mnoho aktivit, umí vymyslet v podstatě cokoli. Člověk, který přednášel na ČVÚT, pán, jehož výzkumná činnost a průlomové receptury jsou již legendární. Dle mého názoru, nemá v oblasti přírodních a technických věd a systému pracích procesů v Evropě konkurenci. Byl tím, za kým chodila armáda a jaderné elektrárny s žádostí o tvorbu speciálních chemických prostředků, je spoluautorem vysoce ceněného dekontaminačního činidla Hvězda, které je již více než 15 let v Bojovém řádu HZS ČR a je stále používána po celém světě, je poradním hlasem pro velkokapacitní prádelny v Rusku, má v hlavě tolik postupů, rad a informací, že je pro mne Vysokou školou a doufám, že ještě dlouho bude.

Když jsme spolu před pár lety řešili ucelený systém pro hasiče, který v podstatě nikdo v Evropě na profesionální úrovni neřeší, bavilo mne to jeho nadšení pro věc, snahu pomoc a současně i to, že jsme společnými silami změnili to zaběhnuté chápání (ne)čistoty hasiče z věci zcela nepodstatné na věc velmi podstatnou a zdraví hasiče velmi ovlivňující. Na tomto cíli se společně s námi podíleli i samotní chemici HZS a lektoři, kteří toto téma řeší na vyšší vědecké úrovni.
V týmu je samozřejmě dalších x lidí, kteří sedí v laboratoři, třeba Jarmila Trčková, a ti právě provádějí rozsáhlý výzkum a vývoj až po ty, kteří tvoří konečný design lahví a etiket.

Mezi další spoluautory bezesporu patří má jmenovkyně s neuvěřitelně analytickým mozkem, obchodní ředitelka a kamarádka Kateřina Abrahámová. Ona je zázrak, totiž, když někde stojíte nad zcela ne úplně definovaným znečištěním, a i ten Váš proškolený mozek neví, ona zvedne telefon a ví. Díky ní dostávají naše teoretické produkty reálnou a hmotnou podobu. Jejím hlavním úkolem je plynulé legislativní umístění produktu na trh, jak v České republice, tak v zahraničí.

Tento tým lidí je současně zárukou toho, že produkty vyrobené zde skutečně fungují, jsou podloženy dlouhodobým výzkumem, a hlavně zkušenostmi jednotlivých uživatelů, kteří jsou současně nositeli nápadů pro neustálé zlepšování samotných receptur, nebo tvorby nových prostředků.

Prostě jsem jen chtěla poodkrýt roušku zákulisí, které je neuvěřitelně inspirativní a současně má obrovské renomé, ne v té podobě maloobchodní masové chemie, ale na poli odborné a profesionální, kde má MPD Plus ty nejlepší reference a mě je obrovskou ctí s nimi spolupracovat a být jejich partnerem.

Kateřina Procházková Havlíková – jednatel firmy KTH CHEM s.r.o.

Kontakt

Kontakt

Kateřina Procházková Havlíková
jednatel společnosti
vedoucí lektor

Telefon: +420 722 778 307

Email: katerina.havlikova@kthchem.cz
info@kthchem.cz

Sídlo firmy

KTH CHEM s.r.o.
Komořanská 326/63
143 00 Praha 4 Modřany
IČO: 08126313
DIČ: CZ08126313

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C 313425 

Sklad/kanceláře:

Komořanská 326/63
Praha 4 Modřany
143 00 

Telefon: +420 722 778 307

© Copyright 2022 kthchem.cz - All Rights Reserved