HISTORIE

Koncem roku 2017 se poprvé zamýšlíme nad výrobou specializované chemie pro hasiče. Prvotní plán byl vytvořit prací gel, který dokáže účinně dekontaminovat extrémně nebezpečné látky zplodin hoření, do té doby zatím v Evropě nikdo nic podobného nezkusil. Výhodou je naprostá vědecká špička v oboru, kterou tvoří tým pracovníků MPD Rakovník, a který má v oblasti vysoce specializované chemie téměř 30 let praxe. Jejich chemie je dodávána například do Jaderných elektráren, nemocnic, Armády ČR apod.

Plán realizujeme ve spolupráci s HZS hl. města Prahy a předním výrobcem zásahových oděvů firmou GoodPro. Zadání znělo prostě: „prostředek musí být vhodný i pro malé, tzv. hobby pračky“, které tou dobou byly na stanicích zastoupeny v drtivé většině a současně by měl být mnohonásobně účinnější než běžně dostupné prostředky“.

Podařil se nám současně vyvinout i podpůrný produkt pro čištění reflexních částí oděvu a přileb za účelem zvýšení bezpečnosti zasahujícího hasiče pod názvem F4.

Vznikla také receptura, která se následně prolíná všemi prostředky řady F. Její jedinečnost tkví v naprosto odlišném systému fungování jednotlivých komponentů a také tím, že naše chemie pracuje na bázi tzv. nano robotů jejichž obdobou je například fungování chemoterapie ve zdravotnictví.

Již v roce 2018, po několika měsících intenzivního testování na desítkách silně znečištěných oděvech hasičů přímo z terénu se začíná vyrábět a prodávat přípravek F5 a F4. Ohlasy jsou nevídané, gel skutečně umí vyprat naprosto dokonale veškeré znečištění a znovu zprůchodnit membrány oděvů.

V roce 2018 přiřazujeme do profesionální řady další produkty a budujeme širokou distribuční síť.

V roce 2019 jsme zakoupili registrovanou značku F ® pro číselnou řadu produktů F1 - F20.

Etikety se barevně doladily a přidaly se další jazyky, podle států, kam se chemie vyváží. Začínáme se zapojovat do velmi odborných prací na téma „Zdraví hasiče“, jsme součástí týmů, které provádějí na dané téma výzkumnou činnost, úzce spolupracujeme se ŠVZ Brno, účastníme se cvičení s HZS ČR, jsme poradci pro mnoho sborů, sestavujeme metodiku dekontaminace ZOH, čištění veškerého vybavení, sestavujeme plány pro správné postupy a poradenství v oblasti vybavení profesionálních prádelen.
v roce 2020 přidáváme další produkt, neuvěřitelně účinnou a vysoce koncentrovanou impregnaci F7, ta se stává okamžitým bestsellerem. Vydáváme se také cestou charitativní činnosti, ve spolupráci s pražskými hasiči jsme vydali první charitativní kalendář na podporu bývalého kolegy, pražského hasiče.
V roce 2021 přidáváme zatím poslední produkt řady F a tím je specializovaný přípravek pro čištění zásahových hadic F2. Začínáme spolupracovat také s Armádou ČR.

V roce 2022 se stáváme poradci úzké skupiny Ministerstva Vnitra Slovenské Republiky v oblasti čištění a dekontaminace a stáváme se smluvním partnerem Asociace velitelů JSDH. Stáváme se také smluvními partnery HZS hl. města Prahy a HZS Středočeského kraje, a to nejen v otázkách dodávek kompletního systému, ale také v oblasti supervize a školení hasičů.

Ostatně školení hasičů je naprosto neoddělitelnou součástí naší práce, kterou od samého začátku provozujeme velmi intenzivně a stále pokračujeme, postupně jen doplňujeme nové poznatky, které vycházejí z odborných studií. Školení a informovanost hasičů je pro nás naprosto prioritní část práce, totiž koupit si chemii umí každý, ale pochopit proč a jak správně jí použít, to už chce trochu informací.

V současné době dodáváme do 8 krajů HZS ČR, do ŠVZ, do cca 400 sborů dobrovolných hasičů, na Letiště Praha, Armády ČR, mezi naše zákazníky patří také ČEZ, ZZS Sčk a VZP, ale i všech 14 stanic HZS Správy Železnic, dodáváme zboží také do Polska, Německa a na Slovensko.

Naše práce ani zdaleka nekončí. Velmi intenzivně se zabýváme podněty samotných hasičů a nasloucháme jejich potřebám. Realizace některých těchto potřeb určitě velmi brzy zařadíme do rostoucí řady F®.  

Kontakt

Kontakt

Kateřina Procházková Havlíková
jednatel společnosti
vedoucí lektor

Telefon: +420 722 778 307

Email: katerina.havlikova@kthchem.cz
info@kthchem.cz

Sídlo firmy

KTH CHEM s.r.o.
Komořanská 326/63
143 00 Praha 4 Modřany
IČO: 08126313
DIČ: CZ08126313

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C 313425 

Sklad/kanceláře:

Komořanská 326/63
Praha 4 Modřany
143 00 

Telefon: +420 722 778 307

© Copyright 2022 kthchem.cz - All Rights Reserved