IZS          ŘADA F          Dopravní prostředky          Úklid ploch a budov          Potravinářství          Osobní hygiena           Prací prostředky

PRODUKTY - ŘADA F

Mobirise

REVOLUČNÍ MIKROEMULZNÍ DEKONTAMINAČNÍ TECHNOLOGIE
ÚDRŽBY ZÁSAHOVÝCH ODĚVŮ HASIČE,OOP A TECHNIKY

Rádi bychom Vám představili naprosto unikátní technologii týkající se profesionálního čištění a ošetření zásahového oděvu hasiče, veškerého textilního vybavení, spodního prádla, dále pak rukavic, obuvi, zásahové kukly a funkčního prádla, věcných prostředků a DT. Systém v tomto provedení zatím nebyl nikdy a nikým uveden na trh.
Laboratoř a vývojářský tým partnerské firmy, která se zaměřuje výlučně na profesionální produkty určené pro složky IZS, armádu, jaderné elektrárny, prádelny apod., vyvinul jedinečný a úplně nový systém mikroemulzního praní a dekontaminace zásahových oděvů, výstroje a výzbroje hasiče. Tento systém byl koncipován přímo pro Hasičský Záchranný Sbor ČR a to na základě zcela konkrétních požadavků jednotlivých stanic. Ve spolupráci s HZS hl. města Prahy, byly po celou dobu vývoje konzultovány a testovány jednotlivé produkty, přímo na stanicích po požárech, technických výjezdech, atd. Extrémní znečištění po velkých požárech či kontaminaci ropnými látkami probíhalo jak na stanicích, tak v laboratoři naší chemické firmy. Několik měsíců současně probíhalo čištění více než 50-ti silně znečištěných zásahových obleků a rukavic pod dohledem vývojářů, tak i pod dohledem velitelů čet jednotlivých stanic HZS Praha. Nyní je tato chemie běžně využívána v několika HZS krajů, používá ji několik desítek SDH, obcí, úspěšně se prodává také v zahraničí.
Tím jsme ovšem neskončili. Neustále intenzivně pracujeme na kontinuálním doplňování této řady o další čistící prostředky. Jednotlivé produkty se doplňují a jsou tvořeny tak, aby současně každý z nich vylepšoval, doplňoval a zesiloval účinek toho dalšího a ve výsledku společně dokázaly vyčistit širokou škálu extrémního znečištění, které bylo doposud běžnými čistícími prostředky neúčinné. Průběžně také pracujeme na vývoji nových dezinfekcí určených právě pro složky Integrovaného Záchranného Systému ČR. Spolupracujeme s odbornými týmy, které se věnují převážně zdravotním rizikům vyplývajících z profese hasiče, jsme konzultanty v oblasti dezinfekčních a dekontaminačních postupů.
*Přípravky určené pro praní jsou vhodné pro profesionální volně nastavitelné pračky, ale i pro klasické pračky určené pro domácnost.

Mobirise

F1
Bezkontaktní aktivní mycí pěna s leskem  

Vysoce pěnivý prostředek pro mytí karoserií. F1z profesionální řady F je vysoce efektivní prostředek určený pro bezkontaktní i kontaktní mytí převážně automobilů, ale i jiné dopravní techniky. Tento produkt neobsahuje agresivní mycí složky, nedochází tak k poškození laku. Je zde kladen vysoký důraz na kvalitu. Karoserie je perfektně umytá a díky speciálním přísadám se také leskne. Spotřeba mycího produktu je přímo úměrná zvolené aplikační metodě.

Balení: 5 kg PE kanystr, 10 kg PE kanystr, 20 kg PE kanystr

Mobirise

F3
Předepírka pro oděv kontaminovaný ropnými látkami a oleji

Specializovaná emulze pro předpírku znečištěného oděvu po předchozí kontaminaci oleji, vč. hydraulických, ropných látek a všech typů znečištění, kdy bylo třeba čistit v čistírnách pomocí perchloru. Přípravek funguje jako předpírka na vyšší stupeň teploty vody a následně se oděv dopere pomocí přípravku F5.

Balení: 1 L PE lahev s dávkovačem

Mobirise

F4
Detašovací prostředek na reflexní části oděvu 

Řada F také zahrnuje produkt s názvem „F4“ – detašovací přípravek na reflexní části oděvu. Velmi účinně, pomocí jemného abraziva, vyčistí veškeré reflexní části oděvu. Ty jsou po použití F4 rozjasněné a plní tak svou důležitou funkci, kterou je bezpečnosti zasahujícího hasiče. Prostředek je současně velmi šetrný a lze jej velmi dobře využít i na čištění přileb, vč. zlatého šítu a brýlí.

Balení: 500 ml. PE lahev

Mobirise

F5
Mikroemulzní prací prostředek s dekontaminací

Už samotné mikroemulzní praní při dostačující teplotě 15-40 °C pod názvem „F5“ obsahuje dekontaminaci a je schopno i při velmi krátké době praní zbavit oblek drtivé většiny potu, zašpinění, vč. toxických zplodin vznikajících z hoření. Systém nanočástic velmi účinně rozpouští i látky běžně vodou nerozpustné. Pravidelným používáním také zcela jednoznačně obnovuje průchodnost par membránou, která se zhoršila vlivem předešlé nesprávné údržby a vlivy agresivního potu při používání oděvu. Pracuje na bázi micelárních katalyzátorů a enzymů. Není parfemován a je hypoalergenní. Láhev obsahuje 50 pracích dávek.

Balení: 1 L PE lahev s dávkovačem, 10 kg PE kanystr, 20 kg PE kanystr

Mobirise

F6
Dezinfekce oděvů

Dalším z řady F je produkt „F6“, jedná se o dezinfekci, která se používá v případě předchozího velmi silného znečištění oděvu, nebo znečistění biologickým materiálem. Velmi účinně dezinfikuje všechny vrstvy celého obleku a používá se vždy jako poslední krok údržby. Velmi vhodný na propocené části oděvu.

Balení: 5 kg PE kanystr

Mobirise

F7
impregnační profesionální přípravek pro vícevrstvý zásahový oděv hasiče

F7 doplňuje řadu F o specializovanou impregnaci. Obnovuje hydrofobní a oleofobní úpravy na zásahovém oděvu hasiče.

Obnova opotřebované nešpinavé a stabilizační vrstvy na vnější straně vícevrstvého zásahového oděvu hasiče, anebo jiných ochranných oděvů používaných v jiných sférách pracovní činnosti. Na obnovu opotřebované hydrofobní vrstvy na textilních zásahových hasičských rukavicích.

Jeho jedinečnost tkví především v naprosto jiném, unikátním složení s velmi vysokou koncentrací teflonu. Prostředek byl testován i zahraničními laboratořemi s velmi kladným výsledkem a složky v něm obsažené jsou téměř identické jako ty, které používají k impreganci oděvů také američtí hasiči.

Důvodem proč jsme se pustili do vývoje tohoto rozprašovacího prostředku bylo to, že jeho aplikací pouze na vrchní, lícní část oděvu, nedochází ke zbytečné impregnaci tepelné vložky a membrány, která je následně neprodyšná a nefunkční. 1 lahev přípravku(500ml) stačí na ošetření celého jednoho kompletu, vč. textilních (ale i kožených) rukavic. 

Přípravek F7 je profesionální
Balení: 500 ml PE lahev s rozstřikovačem

Mobirise

F15
Multifunkční mikroemulze s dekontaminací pro čištění DT, vnitřní části přileb, zásahové obuvi, rukavic

Přípravek F15 je profesionální chemie na precizní očistu a údržbu dýchací techniky, vnitřku zásahových přileb a vnitřní části výjezdové obuvi, rukavic. Přípravek lze použit jako roztok, ale výrazně lepšího výsledku docílíte, pokud z něj vytvoříte pěnu pomocí napěňovače a necháte na povrchu DT, přilby, atd. působit pár minut. F15 má neuvěřitelně silnou čisticí schopnost, lze jej použít i v terénu, kdy se pěna z povrchu opláchne pouze studenou vodou. Složení je koncipováno tak, aby jakýmkoli způsobem nenarušilo citlivou fólii zorníku masky. Velmi rychle rozpouští špínu. Současně lze použít také na termokamery, tlakové lahve, popruhy DT, svítilny, dokonce i na potápěčské obleky. Testováno bylo v terénu, po požárech, na maskách a přilbách po Flashover kontejnerech a jednotlivých stanicích.

Balení: 1 L PE lahev s dávkovačem

© Copyright 2021 kthchem.cz- All Rights Reserved

How to start your own website - Read more